Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'ye gelen turisti artırmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Fransız Seyahat Şirketleri Birliği (EDV) yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

  • Reklam
Türkiye'ye gelen turisti artırmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler
13 Nisan 2022 - 18:15
Reklam
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nda (TGA) gerçekleşen ve Türkiye ile Fransa arasında turizm hedefleri ve iş birliği konularının ele alındığı görüşmenin ardından açıklamada bulunan EDV Başkanı Jean Pierre Mas, TGA ofisinin, kendileri için İstanbul'da çok güzel bir seyahat düzenlendiği belirterek, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulan TGA'nın çok başarılı olduğunu, bu sistemin Fransa'da kurulması için tavsiyelerde bulunacaklarını söyledi.

Türkiye'nin Fransızların turizm için tercih ettiği ilk 10 destinasyondan biri olduğuna dikkati çekerek, özellikle kısa süreli seyahatlerde İstanbul'un çok fazla tercih edildiğinin altını çizen ve Türkiye'nin Fransa'dan gelecek turist hedefinin 1 milyon olduğuna vurgu yapan EDV Başaknı Mas yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Salgın süreci sebebiyle bu rakamlardan biraz uzaktayız. Son iki senede epey azalmış durumda. Ancak Türkiye kültürü ve gastronomisi gibi öne çıkan yönleriyle bu hedefe ulaşma potansiyeline sahip. Biz de bu hedefe ulaştırmaya çalışacağız. Fransa açısından ise çok uzun zamandır dünyada en çok ziyaret edilen destinasyondu ancak bu konforun üzerine yattı. Biz, Fransa'ya gelen turist sayısını artırmak yerine, turizm gelirini artırmayı hedefliyoruz. Bu alanda çalışmalarımız olacak.''


EDV'nin Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) muadili bir kurum olduğunu ve turizmle ilgili şirketlerden oluşan 1400 üyesinin bulunduğunu dile getiren EDV Başkan Yardımcısı Mümtaz Teker özellikle son iki senede salgın sebebiyle aktif rol aldıklarını aktararak şu açıklamalarda bulundu:


''Fransa devletinden büyük yardımlar almayı başararak birçok seyahat acentasının batmasını engelledik. Çalışmalarımız, Fransız hükümetiyle temaslarımızı sürdürerek devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile güzel bir toplantımız oldu. Bakanlığın koyduğu hedeflere ulaşmak için biz de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Turizmde her pazarın bir bölgesi var. Fransızlar daha çok Ege'ye gelir. Son 5-6 senedir Antalya'ya gelmeye başladılar. Ege sahillerindeki turist ziyaretini artırmak için uçak seferleri, otellerle ilgili gerekenleri yapacağız. Türkiye'ye gelen turisti artırmak için elimizden geleni yapacağız.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum