• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tutuklanan Jet Fadıl arkasında 7 yıldızlı otel vadettiği binlerce mağdur bıraktı!

Yargılandığı Caprice Gold davası kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen Fadıl Akgündüz'ün milyonlarca lira toplayarak inşaatına başladığı Caprice Gold Oteli yıllardır tek çivi çakılmadan bekliyor

  • Reklam
Tutuklanan Jet Fadıl arkasında 7 yıldızlı otel vadettiği binlerce mağdur bıraktı!
28 Ocak 2023 - 13:10
Reklam
Reklam
Reklam
Jet Fadıl lakablı Fadıl Akgündüz tarafından 2010 yılında devre mülk otel projesi olarak başlatılan İstanbul Bayrampaşa’da bulunan Caprice Gold Otel'in geçen süreye rağmen halen kaba inaatı bile bitmezken proje nedeniyle 28 bini aşkın yatırımcı mağdur oldu.

Çalışmaların 2014 Nisan’dan beri durduğu belirtilen inşaatta asansör boşlukları, merdivenler, lobi olarak planlanan kısımlar, odalar, salon alanları ve iç tesisatının henüz tamamlanmadığı, katlardaki bazı noktaların da yağmur suyu gibi dış etkenlerle tahrip olduğu göze çarptı. Site yönetimi tarafından sonradan eklenen platform merdivenle içine girilebilen yapının satış ofisi olarak kullanılan giriş bölümündeki tuvalet, mobilya ve eşyaların kullanılamaz hale geldiği, bazı demir malzemelerin ise paslanarak çürüdüğü belirlendi.


Otelden devre mülk alarak dolandırıldıklarını belirten binanın daha fazla tahrip olmadan korunması gerektiğini ifade eden mülk sahipleri yaptıkları açıklamada şunları söyledi:


''İnşaatın mevcut hali şu anda 26 katlı ve her katı 5 bin 500 metrekare olan, kapalı alanı 143 bin metrekare olan harabe bir yer. Bizlere 7 yıldızlı otel diye bahsedilen binanın mevcut hali gördüğünüz gibi. Satışı gerçekleştirilen odalar da karşılıklı koridorlarda ve inşaatı bitmemiş halde. Bina devre mülk otel olarak tasarlanmıştı, inşaatın da yüzde 50’si yapılmıştı. Fadıl Akgündüz tarafından yarım bırakılarak, terk edildi. Şu anda bulunduğumuz alan ise Fadıl Akgündüz tarafından bize özel kahvaltılar düzenlenen, akşam yemekleri organize edilen aynı zamanda satış ofisi olarak kullanılan alandı. Burası olduğu gibi çalışan personellerle doluydu, bize burada satışlarını gerçekleştirdi. Bu projede dolandırıcılığa maruz kalan 28 bin 130 tane mağdur var. Bizler bu 10 senede organize olma yoluna girdik. Caprice Gold Mağdurları Derneği adı altında bir dernek kurduk, çok sayıda üyemiz bulunmakta. Mağdurlardan bazılarının hukuki mücadelesini başlatabilecek parası dahi kalmamıştı. Biz bu derneğin kurulmasından sonra mücadelemizi hiçbir zaman yarıda bırakmadık. Kaybettiğimiz tüm zararın telafisi için hala uğraşıyoruz. Adaletten ve devletten güvenimiz bir gün dahi şaşmadı, verilecek karara güvenimiz sonsuz''


YORUMLAR

  • 0 Yorum