Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ülkede delta alarmı verildi! Seyahatleri kısıtladılar

Ülkenin başkentine tüm ulaşım delta varyantında gözlenen artış nedeniyle kısıtlandı.

  • Reklam
Ülkede delta alarmı verildi! Seyahatleri kısıtladılar
02 Ağustos 2021 - 21:45
Reklam
Çin’in Doğu Jiangsu eyaletindeki Nanjing şehrinde koronavirüsün daha bulaşıcı olan Delta varyantının ilk kez bildirilmesinin ardından 27 şehirde 350’den fazla kişiye virüs bulaştı.

Pekin’den şu ana kadar 4 vaka bildirilirken, çevre bölgelerden gelebilecek yeni vakalara karşı tedbir amacıyla şehir yetkilileri, riskli bölgelerden başkente gelen kişilerin girişlerine yönelik önlemleri artırmayı kabul etti. Çin'de yayın yapan South China Morning Post’un haberine göre, Delta varyantının Pekin’de yayılımını durdurmak amacıyla şehre giden uçuşlar ile tren ve otobüs seferleri durduruldu.


Önlemler kapsamında, Delta varyantı tespit edilen şehirlerdeki herkesin başkent Pekin’e girişleri yasaklandı ve bu bölgelerden yapılan uçak, tren ve şehirlerarası otobüs seferleri durduruldu. Rezervasyon sitelerinde, virüsün yayılım gösterdiği Nanjing ve Zhangjiajie bölgeleri için tren biletlerinin bulunmadığı görülürken Devlet kurumları ve devlete ait işletmelerin çalışanlarının virüs görülen şehirlere seyahat etmeleri ve kurumların söz konusu bölgelere seyahat düzenlemeleri yasaklandı.


Bu şehirlerden birinde bulunan Pekin sakinleri, 14 günlük karantina ve negatif sonuç almadan şehre geri dönemeyecek.


Başkentteki Komünist Parti toplantısında konuşan Parti Sekreteri Cai Qi, en hızlı ve katı önlemlerle ve en kararlı eylemlerle ne pahasına olursa olsun başkentin korunması gerektiğini ifade etti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum