Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

'Yeni yıla hareketli girip, 2023'ten itibaren turizmde rekorlar kıracağız'

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, yaklaşık 2 hafta önce başlatılan erken rezervasyon kampanyasına yoğun bir talep olduğunu söyledi.

  • Reklam
'Yeni yıla hareketli girip, 2023'ten itibaren turizmde rekorlar kıracağız'
05 Aralık 2021 - 15:07
Reklam
Alınan tedbirler ve önlemlerle güvenli tatil yapmak isteyenlerin Türkiye'yi tercih ettiğini ifade eden Bağlıkaya, yurt dışından daha fazla turisti Türkiye'de ağırlamak için tanıtım çalışmalarına devam ettiklerini aktardı.

Yaklaşık 2 hafta önce başlayan erken rezervasyon kampanyalarının çok iyi gittiğini, şubat ayının sonuna kadar son hızıyla devam edeceğini ve mart gibi biraz yavaşyalacağını belirten Bağlıkaya yurt dışındaki talebin belirgin şekilde artmaya devam ettiğini bu yüzden de şu anki imkanları ileride yakalamanın mümkün olmayayacağını hatırlatarak çok yakın bir zaman içinde istenilen yerde, zamanda ve şartta yer bulmanın mümkün olmayacağını kaydetti.


Gelecek yıl ile ilgili beklentinin yüksek olduğunu vurgulayarak 2022 yılının turizm sektörü açısından hem yurt dışından hem de yurt içinden gelen turistlerle artışların olacağı bir yıl olacağına dikkat çeken TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya şöyle devam etti:


''Bugünden gözüküyor bu. İnşallah 2022'de 2019 rakamlarını yakalayacağız. 2023'ten itibaren de hep söylediğimiz gibi rekorlarla dolu günlere başlayacağız. Turizmde beklentiler, pazarlama teknikleri ve müşteri talepleri farklılaştı. Bu değişimine yanıt vermek üzere sektörün hem kamu hem özel sektör boyutuyla yaptığı hazırlıklar tamamladı. Yeni şartlara çok çabuk uyum sağlayıp tepki veren bir toplumuz. Bu özelliğimizle diğer ülkelerden biraz daha öne çıkmış vaziyetteyiz. Altyapımızın hazır olması ve agresif pazarlama yapımızla rakiplerimizden biraz daha öndeyiz. Dolasıyla 2022'de diğer pazarlara göre daha aktif olacağımızı görüyoruz."


Yurt dışı seyahatlerinde salgın tedbirlerinden dolayı sıkıntı olduğunu ve vize noktasında bazı konsoloslukların hizmet vermediğini belirten ve bu nedenle yurt dışı tur taleplerinin yüksek olmadığını söyleyen Bağlıkaya şöyle devam etti:

''Yurt içinde yıl başında çok ciddi bir hareketlilik bekliyoruz. Antalya, İzmir ve kış tatil bölgeleri yoğun olacak. Rezervasyonlar iyi. Vatandaşlarımız artık alınan tedbirlerle tatil yapmaktan çekinmiyor. Yılbaşında da bunu göreceğiz.''
ilgili-haber=17324]


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum