Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

230 milyon Euro yatırımla İsviçre'de otel yapacak!

Dünya genelinde 24 ülkede petrol, doğalgaz, yenilenebilir enerji, enerji makineleri üretimi ve turizm alanında faaliyette bulunan Yükselir Group son 4 yılda turizm sektörüne daha fazla ağırlık vermeye başladı.

  • Reklam
230 milyon Euro yatırımla İsviçre'de otel yapacak!
31 Ağustos 2021 - 16:58
Reklam
Yükselir Group tarafından tarafından yapılan açıklamaya göre 5 yıldızlı olacak otelin yapım bütçesi için 230 milyon euroluk bir bütçe ayrıldığı, otelin çok farklı ve lüks bir konseptte olmasının hedeflendiği ifade edilirken otelin işletmesinin dünyaca ünlü bir oteller zincirinin üstleneceği belirtildi.

Arjantinli futbolcu Lionel Messi, İtalyan modacı Giorgio Armani, İspanyol aktör Antonio Banderas, Mısırlı arkeolog Zahi Havass gibi dünyaca tanınmış isimlerin bulunduğu Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Turizm ve Otelcilik Sektörü Özel Elçisi seçilen Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yükselir İsviçre Zürih'te yapacakları otelin 290 odalı olacağını ve içerisinde kral suiti, 30 adet suit oda ve diğer oda çeşitlerinin yer alacağını belirtti.


Turizm konusunda İsviçre'den beklentilerinin yüksek olduğunu ve bu bölgeyi seçmelerinin sebebinin turizm gelirlerinin ortalamanın çok üstünde olması ve yılın tüm zamanlarda aktif turist gelmesi olduğunu belirten Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yükselir şöyle devam etti:

''Tüm dünyadan yoğun şekilde turist çekiyor olması, lüks otellere olan ihtiyaç ve cazip yatırım fırsatları bizi bu bölgeye yatırım yapmaya itti. Ayrıca ilerleyen zamanlarda Davos ve Zermatt bölgesinde yüksek kaliteli şehir otelleri yaparak o bölgelere yatırım yapmayı da değerlendirebiliriz”
İsviçre Zürih'teki proje için başlangıçta yapılacak yatırım 230 milyon Euro olarak açıklanırken toplam yatırım bedelinin Davos'ta iş oteli ve Zermatt'ta resort oteli devreye alınınca 1 milyar euroya ulaşması bekleniyor. Üst segmente hitap edecek yeni konseptin finansmanı Yükselir Group'un kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum