Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

ALTİD Başkanı Sili: ''Turist açığını kapatacağımız ülkeler...''

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında zor günler geçiren turizm sektörü alternatif pazarlar için harekete geçti.

  • Reklam
ALTİD Başkanı Sili: ''Turist açığını kapatacağımız ülkeler...''
14 Mart 2022 - 03:35
Reklam
Türkiye'nin turizmde iki önemli pazarı arasındaki gerilim ve savaş ortamı günden güne artarken panemi sonrasında hareketlenmesi beklenen ve Rusya ve Ukrayna’dan bu yıl 6 milyon misafir bekleyen sektör en kötü senaryoya hazırlık yapıyor.

Her yıl Rusya’dan önemli sayıda turist ağırlayan Alanya’da Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye turizminin önemli bir parçası olan Rus ve Ukraynalı turistlerin bu yaz Türkiye’ye istenilen sayıda gelmeyeceğini öngörürken turist açığının diğer Avrupa ülkelerinden kapatılacağını söyledi.


Rus ve Ukraynalı turist açığının kapatılması için faklı alternatiflere dikkat çeken Sili yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''En çok Hollanda ve Doğu Avrupalı turistlerle açığı telafi etmeye çalışacağız. Polonya, Macaristan, Letonya gibi Baltık ülkelerinden hatırı sayılır seviyede turist bekliyoruz bu sene. Tabii bununla birlikte yabancı turist kadar yerli turist de önemli.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum