• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy'un oteli bu kez de ormanlık arazi talanı ile gündemde!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ana hissedarı ve yöneticisi olduğu şirketinin Türkbükü’nde yapacağı 5 yıldızlı tatil köyü projesine 25 bin metrekarelik orman arazisinin dahil edildiği ortaya çıktı.

  • Reklam
Bakan Ersoy'un oteli bu kez de ormanlık arazi talanı ile gündemde!
12 Mayıs 2022 - 03:08
Reklam
Reklam
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Bakan Ersoy’un ana hissedarı ve yöneticisi olduğu şirketinin Türkbükü’nde yapacağı 5 yıldızlı tatil köyü projesine 25 bin metrekarelik orman arazisinin dahil edilmesine onay verdiği ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a ait Ersoy Otelcilik tarafından Aralık 2020’de Muğla’da Bodrum Hilton Türkbükü Otel’i bünyesinde bulunduran Azerbaycan merkezli ISR Holding’in bir şirketi olan ISR Turizm’i satın alması sonrasında şirketin ismi 15 Ocak 2021’de MRA Turizm ve Otel İşletmeciliği A.Ş. olarak değiştirirken şirketin devriyle Azeri iş adamı İskender Khalilov'un 2011 yılında hizmete açtığı Bodrum Hilton Türkbükü isimli otel satın alındıktan sonra yıkıp yerine 5 yıldızlı tatil köyü yapılması kararı alındı.


115 bin metrekarelik alana bitişik 25 dönüm arazinin tahsisi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na müracaat eden Bakan Ersoy’un ana hissedarı ve yöneticisi olduğu şirketin başvurusu sonrasında orman vasfındaki hazine arazilerini tahsisinde sakınca görmeyen bakanlık, 24 Eylül 2021 tarihinde gereken onayı verirken Bakan Ersoy’un başında olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı, yine Ersoy’un yönetimindeki şirkete 25 dönümlük hazine arazisini tahsis etmiş oldu.


Tahsis edilecek 25 bin metrekarelik alanda 120 odalık bir blok inşa edilecek proje tanıtım dosyasındaki bilgilere göre işlemlerin ardından 3 milyar 678 milyon lira tutarındaki 5 yıldızlı dev tatil köyü projesi için ÇED süreci başlatılırken, verilen ön onayla birlikte 307 oda ve 870 yataklı tesisin önünde engel de kalmadı.


Bununla birlikte internet üzerinde 2022 yazında hizmete açılacağı duyurulan ve tanıtımları aylar önce başlayan turizm yatırımı için hazırlanan ÇED dosyasındaki görsellerde otel inşaatında ise sona gelindiği ortaya çıktı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum