Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'nin 42 milyon turist hedefi için her alanda destek vermeye hazır olduklarını söyledi!

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress Antalya’da düzenlediği Türkiye Turizminin Güneşli Geleceği etkinliğinde turizm profesyonellerini ağırladı.

  • Reklam
Türkiye'nin 42 milyon turist hedefi için her alanda destek vermeye hazır olduklarını söyledi!
01 Nisan 2022 - 04:01
Reklam
Türkiye'nin, pandemiye rağmen 2021 yılında yaklaşık 30 milyon turist ağırladığını söyleyen SunExpress CEO'su Max Kownatzki etkinlikte yaptığı konuşmada SunExpress olarak, yüzde 75'lik doluluk oranı ile 6 milyon yolcu uçurduklarını, Türk turizminin güçlü potansiyeline inanan bir şirket olarak, 30 yılı aşkın süredir sektörde istikrarlı ve güvenilir bir ortak olduklarını belirtti.

Türkiye ile Avrupa arasındaki bağlantıları artırarak ve Avrupalı tatilcileri Türkiye'nin en cazip tatil bölgelerine getirerek, bu yıl Türkiye'nin 42 milyon turist hedefine destek olmak için üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini belirten SunExpress CEO'su Max Kownatzki şunları söyledi:


''2022 yazında toplamda 25 yeni rota ve ilave 16 bin 250 uçuşla tarihimizdeki en geniş uçuş ağına ulaştık. SunExpress, direkt tarifeli uçuşlarla Akdeniz ve Ege bölgelerine en fazla turist taşıyan hava yolu olarak konumunu koruyor. Türkiye'ye en fazla turist getiren bir numaralı turist hava yolu olmayı hedefliyoruz. Türkiye, bu bakımdan tüm beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Turizmi deniz tatilinin ötesine taşımayı ve Türkiye'yi yıl boyunca ziyaret edilen bir tatil merkezi olarak konumlandırmayı hedefliyoruz. Uluslararası uçuşlarda pandemi öncesi yıllara göre daha da yüksek bir talep görüyoruz ve bu yüksek talebi karşılayacak ek kapasite çözümlerini değerlendiriyoruz.''


Bu yaz turistleri, 50'den fazla noktadan 33 bin uçuşla Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum üzerinden Türk Rivierası'na uçuracaklarını bunun yanında Anadolu'ya da yeni rotalarla bağlantıyı arttırdıklarını da belirten SunExpress CEO'su Max Kownatzki şöyle devam etti:


''Avrupa'da 18 noktadan 14 Anadolu şehrine direkt bağlantı sunarak Türk Rivierası'nın yanında alternatif turizm rotaları oluşturmaya ve Avrupalı turistlerin turizm anlamında Türkiye'nin gerçek çeşitliliğini keşfetmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Türk turizm taşımacılığının bel kemiği olarak Türkiye'ye gelen trafik akışını desteklemeye ve tur operatörü iş ortaklarımızın koltuk talebini karşılamaya hazırız. Türkiye turizmi büyüme odaklıdır ve sektörün öncü partneri olarak SunExpress, her alanda destek vermeye ve iş birliğine hazır olacaktır.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum