Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Beklenenden önce gelen İngiliz turistler sektörün yüzünü güldürdü!

Koronavirüs salgını sonrasında Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ile sezona yönelik tüm ümitlerini kaybeden turizmcinin yüzü İngiliz turistlerle gülmeye başladı.

  • Reklam
Beklenenden önce gelen İngiliz turistler sektörün yüzünü güldürdü!
10 Nisan 2022 - 14:19
Reklam
İki yıldan bu yana etkili olan salgının ardından tüm ümitlerini bu sezona bırakan turizmciler Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında ümitlerini kaybederken İngiliz turistlerin beklenenden önce gelmeye başlaması yüzleri güldürdü.

İngiltere hükümeti tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye'yi 22 Eylül tarihinden itibaren kırmızı listeden çıkararak seyahat edilebilir ülkeler arasına almasının ardından ön rezervasyonlar artmaya başladı. Yasağın kalkmasıyla planlı tatil yapmaları ile tanınan ve yılbaşından itibaren ön rezervasyonlarını yaptırmaya başlayan İngilizler döviz kurlarının yüksek olmasıyla birlikte rezervasyonlarını artırdı.


İngilizler tarafından ucuz tatil bölgesi olarak adlandırılan Marmaris'te son iki haftada Dalaman Havalimanı'na 15 uçağın iniş yaptığı belirtilirken Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Marmaris ilçesinde otellere yerleşen İngilizler, gündüz plaj ile otel havuz başlarından sıcak havanın keyfini çıkarırken hatıra fotoğrafları da çekti.


İngiltere'de okulların kapanması ardından Marmaris’te Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında İngiliz turist sayısının çok daha artacağından umutlu olduklarını belirten sektör temsilcileri bu yıl rekor kırılabileceğini söylediler.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum