Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kuşadası'nda kruvaziyer bereketi! Dev gemiler peş peşe geldi

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Aydın'ın Kuşadası ilçesine, Ramazan Bayramı'nın 1'inci ve 2'nci günü 6 kruvaziyer gemisi demirledi.

  • Reklam
Kuşadası'nda kruvaziyer bereketi! Dev gemiler peş peşe geldi
03 Mayıs 2022 - 11:35
Reklam
Kuşadası Ege Port Limanı'na bayramın ilk günü Star Flayer, Norvegian Jade ve Celestyal Cristal isimli kruvaziyerler ile toplam 2 bin 570 turist gelirken kruvaziyer hareketliliği bayarmın ikinci gününde de devam etti.

Panama bayraklı MSC Lirica, Malta bayraklı Azamara Pursuit ve Celestyal Olympia isimli kruvaziyer gemiler bayramın ikinci günü Kuşadası Ege Port Limanı'na demirlerken gelen 3 kruvaziyer toplam 2 bin 139 turist getirdi. 2 günde gelen toplam 4 bin 709 turistin bir bölümü düzenlenen turlar kapsamında Efes ve Meryem Ana Evi'ni ziyaret ederken bir bölümü de ilçede alışveriş yaptıktan sonra restoran ve kafelerde zaman geçirerek ilçenin keyfini çıkardı.


Bayramın 3'üncü ve son günü Ege Port Kuşadası Kruvaziyer Limanı'na Bahama bayraklı Seabourn Encore, Marshall Adaları bayraklı Sirena, Bahama bayraklı Star Pride ve Norveç bayraklı Viking SKY isimli kruvaziyer gemilerinin geleceğini belirten Kuşadası Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör bu gemilerle de yaklaşık 3 bin turistin limana ineceğini, Ramazan Bayramı'nda yerli ve yabancı tatilci akınına uğrayan Kuşadası'nda gelen kruvaziyerler ile esnafın bir nebze de olsun yüzünün güldüğünü söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum