Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Marmaris'in en değerli koyuna hançer gibi saplanan otel!

53 sayfalık bilirkişi raporu bulunan ve Marmaris'in en değerli koylarından biri olan araziye 546 odalı otel ve devre mülk yapıldı.

  • Reklam
Marmaris'in en değerli koyuna hançer gibi saplanan otel!
24 Mayıs 2022 - 06:24
Reklam
1988 yılında hattat ailesi tarafından 150 dönümü orman olan toplam 310 dönüm arazi alındı ve 30 yıl önce inşaatı başlatıldı. Ancak yapılmak istenen 550 odalı otel bir türlü bitirilemedi. Çeşitli nedenlerle yapılamayan otel daha sonra Sinpaş Holdinge satıldı. Marmaris'in en güzel koylarından biri olan arazi, Sinpaş Holding tarafından 2010 yılında koyu tamamen kapatan proje hazırlandı.

1400 lüks konut yapılarak zengin turistlere satılması hedeflenen ancak belediyenin imar planlarındaki hükümler nedeni ile konut yapılmasına izin vermemesi nedeniyle istediği projeyi hayata geçiremen şirket yetkilileri bu kez aynı arazi üzerinde 546 odalı devremülk inşaatına başladı.


Akademisyenlerin doğa katliamı var dediği devremülk otel projesinde internet üzerinden satışlara başlanırken ulaşımı sadece denizden sağlanan koy için yerli halk oldukça tepkili. 150 dönümü orman razisinden alınan 310 dönümlük araziye yapılan 546 odalı otel ve devre mülk ile ilgili bilirkişi ve akademislenler tarafnıdan 53 sayfalık rapor hazırlanmasına rağmen Marmaris’in en güzel koylarından biri olan arazi göz göre göre yok edilirken sadece denizden ulaşımı bulunan koy yapılan lüks devremülkler sayesinde yerli halka değil, zengin turistlerin 4 mevsim kullanabileceği otele dönüştürüldü.


Devam eden inşaat için 13 ağustos 2021 tarihinde Çed gerekli değildir kararı veren Muğla Valiliği'nin kararı üzerine Marmaris Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri bu kararın iptali için dava açmış, Mahkeme 7 kişilik akademislen ve uzmanlardan oluşan bir heyet ile bilirkişi keşfi yaptırmıştı. Çed kararı gerekli değildir kararının uygun olmadığına dair 53 sayfalık bir rapor hazırlandı. Yapılan tüm itirazlara ve doğa katliamına rağmen büyük bir çoğunulğu tamamlanan 546 odalı termal otel internet üzerinden satışlara başladı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum