Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya'da yurt dışı tur satışları askıya alındı!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya’da hava yolu şirketleriyle ilgili belirsizlik yurt dışı destinasyonlarının çoğuna tur paketi satışlarının durmasına yol açtı.

  • Reklam
Rusya'da yurt dışı tur satışları askıya alındı!
29 Mart 2022 - 04:20
Reklam
Hava yolu seferlerinde normalleşme başlayana kadar çoğu detinasyona tur satışlarının askıya alındığını duyuran ve yurt dışında mahsur kalan turistlerin yüzde 90’ının ülkeye döndüğünü belirten Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova turistlerin tamamı döndükten sonra yeni uçuşlarla ilgili kararların alınacağını aktardı.
 
Rusya'da faaliyet gösteren ArtTur isimli tur operatörünün genel müdürü Dmitriy Arutyunov konuyla ilgili olarak Rus basınına yaptığı açıklamada ''Bir yere uçmak veya üçüncü ülkeler üzerinden uçmak imkansızsa, bu destinasyonun kitlesel olması pek olası değil. Bu nedenle, eskiden çok sayıda doğrudan charter ve düzenli uçuş olurken şimdi ise çoğu kişi bu satışlardan vazgeçti.'' ifadelerini kullandı.


SriLankan Airlines ve Vietnam Airlines gibi hava yolu şirketleri, sigorta şirketlerinin Rusya’ya giden uçuaklara sigorta yapmması üzerine Rusya uçuşlarını iptal etmiş, Rus hava yolu şirketleri de yurt dışı uçuşlarını durdurmuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum