• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turist hedefini açıklayarak Bodrum'u Akdeniz'in lider destinasyonu yapacaklarını söyledi!

Düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Ahmet Aras Bodrum'un turizm sezonundan beklentilerine ve hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Turist hedefini açıklayarak Bodrum'u Akdeniz'in lider destinasyonu yapacaklarını söyledi!
12 Mayıs 2022 - 20:30
Reklam
Reklam
Koronavirüs nedeniyle son 2 yıldır turizmde yaşanan kayıplardan bahseden Bodrum Belediye Başkanı Aras bu süreçte Bodrum'un nüfusunun neredeyse üçe katlandığını yazlıkçıların tüm yılı burada geçirdiğini söyledi.

Yabancı turist açısından tüm dünyada olduğu gibi Bodrum'da da ciddi kayıplar yaşandığını hatırlatarak 2022 itibarıyla birçok yerde kısıtlamaların kaldırıldığını, hayatın normale dönmeye başladığını belirten ve bu yıl bütün turizm destinasyonlarının toparlanma dönemine girdiğini, Bodrum'un da 2022'ye iyi bir başlangıç yaptığını, küresel salgın öncesi 2019'da kente hava ve deniz yoluyla gelen yabancı ziyaretçi sayısının 1,3 milyon civarında olduğunu anımsatarak geçen yıl bu sayının 530 bin civarında gerçekleştiğini ve bu yıl kayıpları telafi etmeye başladıklarını söyledi.


Yılın ilk 4 ayında hava yoluyla kente gelen yabancı sayısının 2019 ile hemen hemen aynı olduğunu kaydede Başkan Aras şu açıklamalarda bulundu:


''Sezona girmememize rağmen tek gün için 15 bin rakamına ulaştık. Bu çok güzel bir rakam. Son 2 yıldır gelmeyen cruise gemileri bu yıl 150'ye ulaşacak. Bu gemilerin 206 bin turist getirmesi bekleniyor. Aynı zamanda Yunan adalarından feribotlar seferlerimiz de başladı. Direkt uçuşlar artıyor ve hava yoluna ciddi talep var. Oradan da 350 bin ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz.''


Bu yıl için planlanan 150 kruvaziyer gemisinin 5 tanesinin geldiğini, geçen yıl hiç yok denilebilecek bir alandan 206 bin ziyaretçi geleceğini kaydeden Başkan Aras deniz ve hava yoluyla gelen turist sayısının 2019'da gelen 1,3 milyon sayısını geçeceğini 2022 yılı için 1,5 milyonu aşkın yabancı turist ağırlayacaklarını düşündüğünü söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum