Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sektöründeki maliyeti düşürme çabaları şikayetleri artıracak!

Turizmci için önümüzde hala bir belirsizlik sürerken bu sezon müşterilerden daha fazla şikayet almaya hazır olunması gerektiği belirtildi.

  • Reklam
Turizm sektöründeki maliyeti düşürme çabaları şikayetleri artıracak!
30 Mart 2022 - 17:36
Reklam
Bu sezon misafirleri mutlu etmenin daha zor olacağını söyleyen İngiliz hava yolu şirketi Jet2 ve tur operatörü Jet2 Holidays'in CEO'su Steve Heapy misafirlerin standart altında hizmeti kabul etmeyeceğini belirtti.

Hays Travel'ın 2022 konferansında konuşan Steve Heapy, turizm sektöründeki maliyeti düşürme çabalarının, yüksek sezonda çok fazla müşteri şikayetini beraberinde getirerek devamında da personel sıkıntısına yol açacağını söyledi. Özellikle konaklama tesisleri başta olmak üzere birçok yerde personel sıkıntı olduğunu havalimanlarında uzun kuyruklar oluştuğunu belirten Heapy şöyle devam etti:


''Manchester Havalimanında güvenlikten geçmek için kuyruğa giren insanların fotoğraflarını görmüşsünüzdür. Otellerde ve hava trafik kontrolünde personel eksikliği var. Herkes doğru personeli bulmak için mücadele ediyor. Turist götüreceğimiz bütün destinasyonlarda durum aynı. Birçok ülkede artan maliyetler var ve bundan dolayı sanırım bu yaz, normal zamanlardaki seviyeden çok daha yüksek müşteri şikayeti alacağız.''


Steve Heapy ayrıca pandemi döneminin aksine müşterilerin zayıf müşteri hizmetlerini tolere etmeyeceğini belirtti.ilgili-haber=17558]


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum