Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sektörünün sonbahar umudu aşılamaya kaldı

Koronavirüs salgın ve turizm bölgelerinde yaşanan yangın felaketlerinin ardından sezon için son birkaç haftası kalan turizm sektörünün sonbahar umudu aşılama hızının artması ve yeni doz aşıya bağlı.

  • Reklam
Turizm sektörünün sonbahar umudu aşılamaya kaldı
19 Ağustos 2021 - 11:34
Reklam
Sonbahara girişte de hareketli olması beklenen turizmde sektör temsilcileri turist hareketinin devam etmesinin arkasında aşılama hızının artması ve yeni doz aşı tanımlamalarının olduğunu söylüyor.

Yabancı turist açısından Kasım sonuna kadar oetllerin belli bir doluluk seviyesinde kalacağını öngördüklerini söyleyen Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca açık olan tesislerin talep görmeye devam ettiğini, Rusya'nın ağırlıklı grup olarak dikkat çektiğini bununla birlikte pek çok çeşitli ülkeden misafir ağırladıklarını belirtti. Yerli turistin okulların açılacağı öngörüsüyle biraz azaldığını belirten Atmaca şunları söyledi:


''Okulların açılma döneminde otelleri çocuksuz aileler, arkadaş grupları gibi henüz tatile çıkmamış, daha sakin bir tatil arayışında olan kesimler dolduracak. Bu yıl oldukça iyi dönüşler alıyoruz. Görünen o ki, Türkiye’de turizm çeşitliliğinin verdiği güçle kış ayları da iyi geçecek.''


Kasım sonuna kadar açık olan tesislerde dolulukların iyi gideceğini düşündüklerini belirten Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler ise şu açıklamalarda bulundu:


''Asıl hedefimiz 2022. Turizmciler olarak kayıpların telafi edilmesine yönelik umudumuzu ise hiç düşmeyen aşılama hızı ve bu konudaki farkındalık destekliyor.''

Sonbaharda hareketliliğin süreceğini öngördüklerini ancak yapılan rezervasyonlar genellikle en geç 4 haftaya kadar olduğunu belirten Meeting Point Turkey CCO’su Kamil Özil ise insanlar önlerini görmek istediğini bu nedenle yine son dakika taleplerin şekillendirici olacağını düşündüğünü söyledi.

Geçen yıla göre turizmdeki iyileşmenin çok daha iyi olduğunu kaydeden Anex Tour Genel Müdürü Vural Karasu aşının turizm sektöründe çok iyi durumda olmasının ülke genelinde giderek artması ve hızlanmasının yurt dışında çok olumlu tepkiler aldığını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum