Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizme yeni destinasyonlar katmak için çalışıyoruz!

Türkiye'nin turizmde iki önemli pazarı konumunda olan Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan krizle ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Turizme yeni destinasyonlar katmak için çalışıyoruz!
18 Mart 2022 - 07:36
Reklam
Salgının ikinci yılında ülke, millet, turizmciler ve Bakanlık olarak hep birlikte gayret gösterildiğini anlatan Bakan Yardımcısı Demircan, sektörün dinamik yapısıyla beklenenin üzerinde bir performans ortaya koyduğunu dile getirdi.

Turizmde salgın öncesi rakamları yakalayamadıklarını ama salgın şartlarında rekabet ettikleri ülkelere kıyasla hızlıca toparlanarak önemli başarı sağladıklarını kaydeden ve Türkiye'nin turizmde iki önemli pazarı olan Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın sadece Türkiye'yi değil, tüm çevreyi etkileyeceğine değinen Demircan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlığın liderliğinde bu konuda da yaratıcı yeni yaklaşımlarla doğru neticelere gidileceğini belirterek şunları söyledi:


''Buna hep birlikte takım olarak inanıyoruz. Savaşın durması için Türkiye olarak masada iki ülkeyi buluşturan ve netice almak için gayret eden bir tarafız. Türkiye büyük bir turizm çeşitliliğine sahip ve bunu her seferinde dile getirdik. Bu zengin turizm çeşitliliğini artırmak, daha da geliştirmek istiyoruz. Bu yıl, turizm potansiyeli açısından ülke olarak ortaya koyduğumuz hedefleri yakalamak istiyoruz. Bu kapsamda turizm bölgelerini ve ülkelerini çeşitlendirdiğimiz noktaların daha fazla üzerinde durarak potansiyelimizi korumak istiyoruz. Her yıl turizm alanına yeni destinasyonlar katmak için çalışıyoruz. Geleneksel pazarlarımızı da güçlendirmek istiyoruz. Bu kapsamda güçlü iş birlikçilerimiz ve partnerlerimiz var."


Bakanlık olarak Akdeniz, Karadeniz, Avrupa, Orta ve Uzak Doğu ülkeleriyle temasların devam ettiğini vurgulayan ve turizm açısından beklentide olunan ülkelere yönelik kampanyalar yapmaya devam ettiklerini belirten Demircan turizmle ilgili sektörle dinamik bir mekanizma yürüttüklerini, Türkiye'nin pazarlama ve krizleri yönetme aklının sağlıklı çalıştığını ve hedeflerin daha iyisi olması için çalıştıklarını söyledi.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum