Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye turizmi için büyük katkı! 2022 yaz sezonunda rekor kapasite artışı yapacaklarını açıkladı

Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress Genel Müdürü Max Kownatzki düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Türkiye turizmi için büyük katkı! 2022 yaz sezonunda rekor kapasite artışı yapacaklarını açıkladı
15 Mart 2022 - 06:25
Reklam
Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress Genel Müdürü Max Kownatzki, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ile birlikte İstanbul Havalimanı'nda düzenlediği yıllık değerlendirme toplantısında salgının havacılık sektörü üzerindeki olumsuz etkilerine rağmen geçen yılı 6 milyon yolcu taşıyarak ve 59 Milyon Euro kar ile tamamladıklarını belirtti.

Ssalgın sürecinde Türkiye'nin başlattığı Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı'nın bu başarılarında çok etkili olduğunu söyleyen Max Kownatzki Türkiye'nin bu yıl için belirlediği 42 milyon turist hedefine ulaşması için üzerlerinde düşeni yapacaklarını, bu yıl yaz sezonunda toplamda 25 yeni rota ve ek 16 bin 250 uçuşla Türkiye ile Avrupa arasındaki tarihlerindeki en geniş uçuş ağına ulaşacaklarının altını çizdi.


İngiltere'nin başkenti Londra'daki Luton Havalimanı'na yaptıkları uçuşların yanısıra bu yıl Birleşik Krallık'ta beş yeni noktaya ilk kez uçuş yapacaklarını aktaran Kownatzki şu açıklamalarda bulundu:


''Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas, Türk Rivierası'nda odaklandığımız dört ana havalimanımız. Seyahat talebi, yaz sezonu yaklaştıkça güçlenmeye devam ediyor. 2022'de bu sahil kentlerine yaptığımız uçuşlarda pandemi öncesindeki seviyeleri aşarak, 2019 yılına kıyasla kapasitemizi daha fazla artırmayı hedefliyoruz. Kapasite artışının yanı sıra yeni dış hat destinasyonları ile bu şehirlere daha fazla bağlantı sunacağız.''


Bu yıl yaz ayında geçen yıla kıyasla bin 250 adet daha fazla uçuşla 14 Anadolu kentinden Avrupa'nın 18 şehrine direkt tarifeli seferler sunacaklarını ifade eden Kownatzki şöyle devam etti:

''Kapasite ve uçuş sayılarımızdaki artış, uçuş ağımızdaki ve filomuzdaki genişleme, yeni eklenen destinasyon ve bağlantılarımız Türkiye turizminin güçlü toparlanmasına olan güvenimizin bir yansıması. 2022 yılında her zamankinden daha fazla kapasite artışı ile Türkiye'nin turizm hedeflerine ulaşmasına destek olmak için üzerimize düşeni yapacağız. SunExpress olarak Türkiye'nin turizm elçisi rolünü üstlenmeye ve Türkiye turizmi için güvenilir bir hava yolu ortağı olmaya devam edeceğiz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum