Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

11 STK bir araya gelip turizm platformu kurdu! Hedef İskandinav ülkeleri

Tanıtım etkinliklerine ağırlık vererek turizm pazarını çeşitlendirmek amacıyla ağırlıklı olarak İngiliz turistleri ağırlayan Muğla’nın Dalyan ilçesinde bölgedeki sivil toplum kuruluşları birleşerek turizm platformu kurdu.

  • Reklam
11 STK bir araya gelip turizm platformu kurdu! Hedef İskandinav ülkeleri
04 Nisan 2022 - 10:33
Reklam
Türkiye'nin öenmli turizm destinasyonlarından Muğla Dalyan'da, 11 sivil toplum kuruluşu ve kooperatif bir araya gelerek Dalyan Turizm Geliştirme Platformu’nu (DALGEP) kurdu.

Bölgeyi uluslararası bir marka haline getirmeyi amaçladıklarını belirterek, katılacakları fuarlar ve tanıtım çalışmalarıyla İskandinav ülkelerinden gelen turist sayısını artıracaklarını söyleyen ve Dalyan’daki STK ve kooperatifler olarak bir çatı altında toplanarak bölgenin ana değerlerini ön plana çıkarmayı hedeflediklerini aktaran Platformun Başkanı Ali Mürşit Yağmur Dalyan'nın tarihi ve doğal yapısıyla çok farklı bir bölge olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''İztuzu Plajı, Kaunos Antik Kenti, Köyceğiz Gölü, Dalyan Kanalı’nı bünyesinde barındırması, organik tarım ürünlerinin üretilmesi bölgeyi farklı kılıyor. Köyceğiz Gölü’nde yapılması planlanan su sporları merkezini destekliyoruz. Böylece 12 ay turizm imkanı artacaktır. Ayrıca Dalaman Havalimanı’na olan yakınlığı büyük bir avantaj. Dalyan’da her şey dahil sistem yok, bölgemizde küçük aile işletmeleri bulunuyor. Bölgemiz mevcut şekilde İngiliz pazarına ve ardından Almanya ile Hollanda pazarına hitap ediyor. Yapılacak tanıtım etkinlikleriyle beraber pazar çeşitliliği sağlayacağız.''


Avrupa pazarına yönelik projelerini artırırken, Finlandiya, Norveç gibi İskandinav ülkelerinden turist çekmeyi hedeflediklerini ve fuarlara daha sık katılım sağlayarak bölgeye tanıtım turları düzenleyeklerini belirten Ali Mürşit Yağmur ziyaretçilerin turistik deneyimlerini çeşitlendireceklerini söyledi. Yerel yönetim ve kamu ile ortak projeler oluşturarak Dalaman Havalimanı’yla iş birliği yaptıklarını kaydeden Yağmur şöyle devam etti:


''Ayrıca, sektör temsilcileri olarak, personel eğitimine ağırlık verip, kalifiye personelle daha iyi ve kaliteli hizmet sunmayı önemsiyoruz. Dalyan'ın mevcut tarihi ve doğal değerlerine sahip çıkılarak turizmde ivme kazanmasıyla birlikte, görsel kirliliğin engellenerek bölgenin doğasının daha fazla korunmuş olacak.''

Dalyan Turizm Geliştirme Platformu’nu (DALGEP) kurak sivil toplum kuruluşları şu şekilde:
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turizm Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (DOKTOB)
Dalyan Turizm ve Otelciler Derneği (DOD)
Dalyan Turizm Tanıtım Sosyal Gelişim ve Eğitim Vakfı (DALYAN TUSEV)
TURSAB Batı Akdeniz BTK Temsilciliği
Dalyan Turizm, Kültür ve Çevre Koruma Derneği
Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO)
Dalyan Tekne Kooperatifi
Dalyan Özel Yemekli Tekne Taşıyıcılar Kooperatifi
Dalyan Minibüs Kooperatifi
Dalyan Su Sporları Derneği (DASUSDER)
Dalyan Delta Su Sporları Derneği

 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum