Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

ATOR'dan Rus turistin Türkiye rezervasyonları ile ilgili açıklama!

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından Rus turistlerin Türkiye'ye yönelik rezervasyonları ile ilgili açıklama yapıldı.

  • Reklam
ATOR'dan Rus turistin Türkiye rezervasyonları ile ilgili açıklama!
23 Şubat 2022 - 16:07
Reklam
Türkiye'de turizm sektörünün gözü kulağı Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginliğe çevrilmiş durumdayken Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından rezervasyonlardaki son durumla ilgili açıklama yapıldı.

ATOR tarafından yapılan açıklamada Mayıs tatillerinde Rusların paket tur seçimlerinde Mısır’ın ikinci sırada olduğu, Rusya sınırları içerisindeki yurt içi paket turların üçüncü sırada yer aldığı belirtildi. Yabancı destinasyonlar arasında Mayıs tatilleri için rezervasyon sayısı açısından ikinci sırada yer alan Mısır’ın satışlardaki payının yüzde 7 ila 19 arasında değiştiğine işaret edilen ATOR açıklamasında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Dominik Cumhuriyeti ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin de yurt dışı destinasyonlar arasında popüler olduğu kaydedildi.


Mayıs tatilleri için ortalama paket tur maliyetinin çoğu destinasyonda arttığının vurguladığı ATOR açıklamasında bu dönem için Türkiye’ye yapılan bir seyahatin ortalama tutarının 2019 yılına kıyasla yüzde 20 arttığı, Mısır tatillerinin yüzde 25, BAE’ye yapılan turların da yüzde 42 artış gösterdiğini belirtildi.


Mayıs tatili için Türkiye’ye yönelik paket tur satışlarının tüm yurt dışı destinasyonları arasındaki payının yüzde 45 ile yüzde 70 arasında değişmekte olduğunu açıklayan ATOR Türkiye’nin Rus turistler için birinci sırada tercih edildiğini duyurdu. Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörleri Coral Travel, Anex Tour, Pegas Touristik, TUI Russia, Intourist ve Tez Tour arasında yurt dışı paket tur satışlarında Türkiye’nin ilk sırada yer aldığı belirtilirken, PAC Group ve Space Travel gibi uzman tur operatörlerinde Türkiye tatillerinin ilk beşte yer aldığı, federal seyahat acenteleri ağı 1001 Tour verilerinde göre ise 29 Nisan ile 8 Mayıs arası varışlı tur rezervasyonlarının yaklaşık yarısının Türkiye’ye yönelik olduğu aktarıldı.


Bununla birlikte Rusya sınırları içerisindeki turların Mayıs tatilleri için en popüler beş destinasyon arasında yer aldığını açıklayan ATOR, Rusya’daki bağımsız turist akışını dikkate alarak bu dönemde yurt dışına daha fazla Rus turistin gideceğini de vurguladı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum