• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy'dan önemli Rusya açıklaması! Türkiye bu krizden...

Çeşitli programlara katılmak üzere Nevşehir'e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Derinkuyu ilçesinde katıldığı iftar programının ardından açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan önemli Rusya açıklaması! Türkiye bu krizden...
27 Nisan 2022 - 20:21
Reklam
Reklam
Bu tarz krizlerin geçmişte olduğunu, gelecekte de olacağını dile getiren Bakan Ersoy, Türkiye'nin 2019 yılından beri aldığı önlemlerle pazar çeşitliliğini artırıldığını, turizm konusunda dünya genelinde tanıtımlara devam edildiğini, gelen taleplerin memnun edici olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin sona ermesi için Türkiye'nin büyük çaba gösterdiğini kaydeden Bakan Ersoy yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''140'tan fazla ülkede Türkiye çok yoğun tanıtım yapıyor. Rakiplerimizle kıyaslandığında dünyada en etkili tanıtım yapan ülkeyiz. Pazar çeşitlemesi konusunda yaptığımız bu çalışmaların meyvesini de topluyoruz. Başta Batı ülkeleri olmak üzere mevcut pazarlarımızdan geçen seneyle kıyaslanmayacak oranda hatta bazı noktalarda 2019 yılının da üstünde rezervasyon akışı var. Bu seneki hedefimizi koruduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Sezon başında açıkladığımız 42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefimize sadığız. Türkiye'nin yaşanan bu krizi en az hasarla atlatan ülke olacak.''


İlk verilere bakıldığında Kapadokya bölgesinin Türkiye ortalamasında bir sayı elde edeceğini düşündüğünü belirten Bakan Ersoy bu krizden de en az hasarla çıkmayı başaran ülkenin Türkiye olacağını, bahanelere sığınmadıklarını, turizmdeki hedeflere konsantre olduklarını vurgulayarak hedefleri yıl sonunda turizm sektörü ile birlikte el ele verilerek elde edeceklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum