Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bu sezon Rus turist sayısı 3'e katlanabilir!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rusya'ya karşı hava sahasının kapatılmayacağını belirtmesinin ardından bu yıl turist sayısının katlanabileceği bildirildi.

  • Reklam
Bu sezon Rus turist sayısı 3'e katlanabilir!
05 Mart 2022 - 04:59
Reklam
Brüksel'deki NATO Dışişleri Bakanları toplantısında konuştuktan sonra gazetecilere açıklama yapan ve Rusya'ya karşı batı ülkelerinin aksine Türkiye hava sahasının açık olmasının stratejik ve insani bakımdan önemli olduğunu söyleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sadece Türkiye açısında değil yaptırımı uygulayan ülkelerin vatandaşları açısından da hava sahasının açık tutulduğunu kaydetti.

Mevüt Çavuşoğlu ayrıca Türkiye'nin Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitri Kuleba’yı önümüzdeki hafta Antalya Diplomasi Forumu’nda biraraya getirmek istediğini de kaydederken Rusya-Kırım-Türkiye Vakfı kurucusu ve Başkanı Yazdan Kaya bu yıl turist sayısının 3 katına çıkabileceğini belirtti.


Yazdan Kaya, Rusya'ya karşı bazı ülkelerin hava sahasının kapatmasının Türkiye'ye olumlu etkileri olabileceğinin altını çizdi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum