• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'nin arabuluculuğu sonrasında turizmde rekor beklentisi!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgali her alanda olduğu gibi turizm sektöründe de Türkiye’yi derinden etkiliyor.

  • Reklam
Türkiye'nin arabuluculuğu sonrasında turizmde rekor beklentisi!
02 Nisan 2022 - 03:31
Reklam
Reklam
Uzmanlar Türkiye'nin hem Rusya hem de Ukrayna ile ilişkilerde bulunulması ve barış görüşmelerindeki artan rolü sonrasında Türkiye’nin 2022 sezonunda turizmde rekorlar kırmasını sağlayabileceğini belirtiyor.

Şubat ayında Türkiye’ye 1 milyon 545 bin yabancı turistin geldiğini Rus ve Ukraynalı turistlerin toplam turistler içerisindeki payının yüzde 10’u aşmış olsa da bu sayının savaşın başlamasıyla düştüğüne dikkat çeken Ulusal İktisadi Düşünce Kuruluşu Başkanı (ULİKAD) Ömer Niziplioğlu Türkiye’ye en çok turist gönderen iki ülke olduğu için bu düşüşün devam etmesinin sektör için büyük bir kayıp olacağını söyledi.


Son günlerde yaşanan barış görüşmelerinde Türkiye’nin rolüne dikkat çeken ve hem Rusya’yla hem de Ukrayna ile sıcak ilişkiler içinde olunduğuna vurgu yapan ULİKAD Başkanı Ömer Niziplioğlu Iki ülkenin heyetlerinin İstanbul’da buluşmasının çok önemli olduğunu belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:


''Bu buluşma iki ülke vatandaşlarının yanı sıra dünya için büyük öneme sahip. Türkiye’nin bu rolünün devam etmesi ve savaşın sona ermesiyle iki ülkeden de ciddi bir turist akışıyla karşılaşıp yeni rekorlar kırılabilir. Ayrıca Rusya birçok ülkeden yaptırımlarla karşı karşıya. Rusya vatandaşlarının şu noktada gidebileceği ülke sayısı çok az. Bu durum da zaten büyük ilgi gösteren Rusların ilgisini tamamen Türkiye’ye çekecektir. Ayrıca Visa ve Master kart Rusya’dan çekildi. Ancak Rusya’nın kartlı ödeme sistemi MIR Türkiye’de kullanılabiliyor. Bu da bir avantaj.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum